LAMPY BURSZTYNOWE

 Ekskluzywne 

Lampy stojące oraz wiszące.

Klosze z tej kolekcji wykonane zostały z wyselekcjonowanych kawałków bursztynu oraz ozdobione mosiężnymi ażurami.

  • średnica  ok 48 cm
  • wysokość lamp od 54 – 58 cm

W całej kolekcji lamp ekskluzywnych, dodatkowo oprócz włącznika nożnego, zamontowane są pociągane łańcuszki do wyłączania i włączania lampy.

Poprzez podświetlenie również tej części, cała lampa staje się niezwykle imponująca. Podświetlenie podstawy może świecić niezależnie od klosza.

Lampa B1 – Parasol na Nimfie – Klosz w kształcie parasola,  osadzony na mosiężnej podstawie, przedstawiającej kobietę -Nimfę-  stojącą na podwyższeniu z otworami, w które wstawiony został ręcznie dopasowany bursztyn. Ta część jest podświetlona, co sprawia, że cała lampa staje się niezwykła , bogatsza i jaśniejsza

Abażur do lampy B2 ,  na specjalne życzenie może być obsadzony na Unikatowej podstawie ze skrzypkiem grającym  pod drzewem.

Lampy stojące z kloszem wykonanym z okazałych bryłek bursztynu, w kształcie

  • kopuły o średnicy od 35 cm do 45 cm
  • wysokość lamp od 54 – 68 cm

Jest to autorska kolekcja lamp, wykonana w całości z bursztynu. Klosz jak i podstawa są podświetlone.

W całej kolekcji lamp ekskluzywnych, dodatkowo oprócz włącznika nożnego, zamontowane są pociągane łańcuszki do wyłączania i włączania lampy.

Poprzez podświetlenie również tej części, cała lampa staje się niezwykle imponująca. Podświetlenie podstawy może świecić niezależnie od klosza.

Zbliżenie klosza  B7, pokazujące z jaką precyzją wykonane są nasze lampy.  Dokładnie  wyselekcjonowane i dopasowane  kamienie, połączone gładkimi  lutami  tzw. „brzuszki cynowe”.

Podstawy do lamp B7-B9, niezależnie od klosza są podświetlone. Zrobione zostały z różnych kolorów bursztynu. Tu ozdobione mlecznobiałym bursztynem. W innych  od miodowych poprzez  lekko zabrudzone aż do całkowicie czarnych. W kształcie korzenia drzewa, osadzonego na specjalnym odlewie z mosiądzu.

Autorska lampa B8 , została w całości bardzo starannie i solidnie wykonana metodą rękodzieła artystycznego, z użyciem bursztynu Bałtyckiego.

Bursztynowa noga lampy przypomina motyw naśladujący pień drzewa i jego korzenie. Włączona lampa daje bardzo przyjemne, ciepłe światło, tworząc nastrojowy klimat w pomieszczeniu. Lampa sprawia efektowne wrażenie i rewelacyjnie się prezentuje zarówno przy zapalonym, jak i przy zgaszonym świetle.

Lampy stojące podłogowe z kloszem wykonanym z wyselekcjonowanego bursztynu, w kształcie

  • kopuły o średnicy od 45cm

Podstawy do tych lamp wykonane  z mosiądzu są unikatowe.

  • wysokość w zalezności o zamówienia klienta

Lampy z tej kolekcji są unikatowe.

Na specjalne zamówienie klienta, możemy wykonać podobne.

Wymiary  w zależności o zamówienia klienta .

 Ekskluzywna Lady na marmurze

Znakomita duża,  salonowa lampa. Klosz o średnicy prawie 60cm osadzony na UNIKATOWYM postumencie w kształcie przepięknej bogini. Zrobiony z dużych kawałków wysokiej jakości jantaru.

Całość zamocowana na marmurowym kamieniu.

Ponad metr wysokości !!!  Niepowtarzałne cudo cieszące oko. 

Włączona lampa daje bardzo przyjemne światło, tworząc przy tym niezwykle nastrojowy klimat w salonie.

Drzewo Premium

Największa lampa, dotychczas wykonana w naszej pracowni. Klosz o średnicy 60cm , wysokość tego olbrzyma to min. 165cm.  Kilkadziesiąt kilogramów bursztynu w jednym z najbardziej szalonych pomysłów. Cała lampa, została w całości bardzo starannie i solidnie ręcznie zrobiona  –    to złoto Bałtyku zamienione w autentyczne dzieło sztuki.

Drzewo Trio

Nietuzinkowa lampa, zaprojektowana przez założyciela naszej pracowni Andrzeja Wyrożębskiego w latach 90-tych ubiegłego wieku.

Klosz wykonany ręcznie z wysokiej jakości  bursztynu dekorowany jest mosiężnymi ażurowymi,wstawkami.  Metalową nogę lampy zdobi motyw naśladujący pień drzewa i jego korzenie. Zapalona lampa daje bardzo przyjemne, ciepłe światło, tworząc nastrojowy klimat w pomieszczeniu. Lampa sprawia efektowne wrażenie i rewelacyjnie się prezentuje zarówno gdy jest zapalona, jak i przy zgaszonym świetle. Zdjęcie nie oddaje w pełni jej urzekającej urody.